TA ČR THÉTA 2. veřejná soutěž

Výzva je zaměřena na podporu aplikovaného výzkumu v oblasti transformace a modernizace energetického sektoru v podprogramech: Výzkum ve veřejném zájmu, Strategické energetické technologie a Dlouhodobé technologické perspektivy.

Prioritní výzkumné cíle pro každý z podprogramů zde.

Uchazeč: podnik nebo výzkumná organizace (další uchazeči relevantní jen pro podprogram 1 a 3).

Podprogram 1 – Výzkum ve veřejném zájmu (zkvalitnění řízení v odvětví energetiky ze strany veřejné správy a tvorby strategických a koncepčních dokumentů, výzkum v oblasti spolehlivosti a technologického rozvoje jaderných zařízení, energetické regulace a v dalších relevantních oblastech odvětví energetik). Míra podpory/projekt 90 %.

Podprogram 2 – Strategické energetické technologie (podpora výzkumu, vývoje a inovací v oblasti energetických technologií a systémových prvků s vysokým potenciálem pro rychlé uplatnění v nových produktech, výrobních postupech a službách). Míra podpory/projekt 60 %.

Podprogram 3 – Dlouhodobé technologické perspektivy (podpora dlouhodobých technologických perspektiv v energetice, které budou realizovány prostřednictvím zejména výzkumných organizací, výzkumná témata vybrána v spolupráci s organizacemi z oboru energetiky). Míra podpory/projekt 90 %.

Zahájení řešení 1.5.-1.8. 2019, ukončení řešení nejpozději 31.3. 2026.

Výsledky relevantní pro jednotlivé podprogramy podporované programem THÉTA viz str. 4-5 Zadávací dokumentace.

Návrh je třeba vypracovat v aplikaci ISTA v českém jazyce.

Délka řešení projektů: podprogram 1 a 2: 12-48 měsíců. podprogram 3: 36-80 měsíců.

V každém návrhu projektu musí být alespoň jeden aplikační garant - více str. 10 Zadávací dokumentace.

V projektech bude nutné spolufinancování (podpora za projekt dle podprogramu 60-90 %).

Podnik musí vložit neveřejné zdroje, výzkumná organizace může vložit veřejné i neveřejné zdroje, kromě podprogramu 2 – zde pouze neveřejné. Výzkumná organizace (při zachování maximální podpory projektu) může žádat až 100% financování.

Není možné žádat investice a stipendia, režie 20 %.

24. 10. 2018

Termín semináře k výzvě, Praha. Registrace zde.

26. 10. 2018

Termín nahlášení zájmu podávat návrh do této soutěže - lorencova@fss.muni.cz.

29. 11. 2018

Deadline výzvy.

23. 11. 2018

V týdnu 19.-23.11. 2018 lze konzultovat nejprve osobní náklady - p. Dopplerová (PO), pak celý rozpočet - ing. Plachá (EO).

Ing. Lenka Plachá