Výzva “Eastern Europe – Global Area” (EEGA) určená pro uspořádání workshopu, konference

Výzva výzkumné sítě Leibniz ScienceCampus “Eastern Europe – Global Area” (EEGA) je určena pro pořádání workshopů a konferencí zaměřených na region východní Evropy a specifická témata, kterým se EEGA v rámci tohoto regionu věnuje (např. migrace a mobilita, politická ekonomie, kulturní perspektivy a identifikace, vztah k Evropě, pozice v globálním světě).

Výzva je určena pro pořádání workshopů (WS) a konferencí zaměřených na region východní Evropy a specifická témata, kterým se EEGA v rámci tohoto regionu věnuje. Témata (research areas) jsou blíže specifikována zde.

Žadatelem může být osoba s titulem PhD z některé z institucí, které jsou členem EEGA viz níže, nebo z instituce, která s některou z nich spolupracuje. Vítané je v rámci návrhu zjevné propojení dvou a více členských institucí EEGA.

Členské instituce EEGA: the Leibniz Institute for Regional Geography, Leipzig (IfL), the Leibniz Institute of Agricultural Development in Transition Economies, Halle (Saale) (IAMO), the Friedrich Schiller University Jena (FSU), the Martin Luther University Halle-Wittenberg (MLU), Leipzig University (UL), the Fraunhofer Center for International Management and Knowledge Economy (IMW), the Leibniz Institute for the History and Culture of Eastern Europe (GWZO) and the Max Planck Institute for Social Anthropology, Halle (Saale) (MPI).

Je možné získat plné financování cestovného, ubytování, nákladů na pořádání WS včetně nájmu, zařízení, občerstvení či jen příspěvek k nákladům z jiných zdrojů, např. na účast významného hosta.

Při podání návrhů je třeba vyplnit EEGA Application Form (viz Dokumenty), CVs hlavních organizátorů, vyčíslení očekávaných nákladů. Všechny dokumenty jako jedno pdf (do 18 stran, 10 MB) je třeba poslat na leibniz-eega@ifl-leipzig.de.

Více informací http://leibniz-eega.de/call-applications-thematic-workshops-conferences/

WS se mohou konat v Německu nebo v některé ze zemí východní Evropy, mohou mít 5-25 účastníků, v trvání do 3 dnů, s počátkem konání od ledna 2019.

projektová přihláška

1. 9. 2018