Výzva č. 02_19_076 Inovace v pedagogice - Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Cílem výzvy je zkvalitnění přípravy budoucích a začínajících pedagogických pracovníků. Hlavními podporovanými aktivitami jsou inovativní aktivity v předškolním, základním a středním vzdělávání a pedagogický výzkum.

Jedná se o výzvu v Prioritní ose 3: Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání.

Pro FSS je relevantní zejména aktivita B: Pedagogický výzkum.

Cílem je podpora základního pedagogického a didaktického výzkumu, včetně metaanalýz stávajících výzkumů. Podporován bude výzkum zaměřený na sledování dopadů vybraných opatření vzdělávací politiky v oblasti předškolního, základního a středního vzdělávání a příprava podkladů pro řešení problematických jevů, s nimiž dosud vzdělávací politika nepracovala.

Více o výzvě na stránkách MŠMT zde a výtah z výzvy zde.

Počet projektů předložených do výzvy není omezený, nicméně každá projektová žádost může obsahovat pouze jednu z podporovaných aktivit (A nebo B).

V týdnu od 8.4. bude uspořádána schůzka pro zájemce o účast ve výzvě, jejímž cílem bude rozdělení aktivit mezi zájemce a koordinace přípravy projektových žádostí v rámci MU.

V případě zájmu o účast ve výzvě je nutné vyplnit Tabulku aktivit a zaslat zpět na adresu mackerlova@fss.muni.cz nejpozději do 8.4., 9 h. Aktivita A: lze zvolit jednu nebo obě podaktivity. Aktivita B: zvolte pouze jednu podaktivitu.

Způsob financování: Ex – ante, 5% spolufinancování zapojené katedry/institutu

Vysoká administrativní zátěž: vyplňování timesheetů, provádění průzkumů trhu téměř u všech nákladů, nemožnost využití vnitrofaktur, nutnost zaměstnat administrativní tým pro věcné i finanční řízení projektu apod.

Minimální délka projektu 24 měsíců, ukončení realizace projektu: 31.12.2022

Tabulka aktivit a podaktivit k vyplnění.
Výtah z výzvy Inovace v pedagogice.

8. 4. 2019

V případě zájmu o zapojení do výzvy, prosím, vyplnit Tabulku aktivit a zaslat zpět na adresu mackerlova@fss.muni.cz do 8. 4. 2019, 9 h.

30. 8. 2019

Termín předložení žádosti, do 14 h.