Vyhlášení 5. veřejné soutěže TA ČR ÉTA

TA ČR vyhlásil poslední 5. veřejnou soutěž TA ČR ÉTA s termínem odevzdání návrhů 15. října 2020.

Soutěž není tematicky omezena, návrhy však musí využívat teoretických východisek, znalostí, zkušeností a výzkumných metod společenskovědních, humanitněvědních nebo uměleckých oborů.

Alokace na 5. VS je 250 mil. Kč - očekává se podpoření 30 - 50 projektů (v 2019 to bylo 99 projektů).

Seminář OV RMU (Monika Dušková) k soutěži včetně tipů, jak vyplňovat návrh v ISTA, dostupný zde.

Uchazečem může být výzkumná organizace nebo podnik (společně nebo každý zvlášť), jako podnik v návrhu vystupujímohou vystupovat také organizační složky státu, příspěvkové organizace, územní samosprávné celky, neziskové organizace, kulturní instituce, sociální zařízení, základní a střední školy, fakulty, nadace a charity, inovační agentury, zastřešující organizace, spolky

Nová hodnotící kritéria zahrnují gender ve výzkumu a personální politiku hlavního příjemce.

Návrh musí mít právě jednoho aplikačního garanta uvedeného v návrhu - interní či externí (ten musí přiložit povinnou přílohu vyjadřující zájem o výsledky projektu), podnik může být jen interním AG. Další subjekty se zájmem o výsledky projektu mohou přiložit nepovinnou přílohu Letter of intent. Více o aplikačních garantech zde.

Základní parametry výzvy:

zahájení řešení projektu: 1. 4. – 1. 7. 2021 (zahájení doporučujeme nejdříve 1.5.2021)
• délka trvání projektu: 12 – 33 měsíců
ukončení řešení projektu: nejpozději 31. 12. 2023
podpora na projekt max. 8 mil. Kč
míra podpory na projekt max 80 % (výzkumné organizace mohou mít až 100% podporu, ale další uchazeči pak musí vložit potřebné spolufinancování)

V přípravě je nový program SIGMA, který by měl kombinovat ÉTA, ZÉTA a GAMA (schválen by měl být v roce 2021, konkrétní témata a podmínky budou definovány pro každou soutěž zvlášť). Výzva KAPPA už vyhlášená nebude, ZÉTA možná leden/únor 2021, ale vzhledem k nedostatku financí to není jisté,

Informace TA ČR (zadávací dokumentace, přílohy, dokumenty)
Souhrnné informace OV RMU - šablona návrhu, vzor partnerské smlouvy, feedback k 3.VS
Interní pokyny a data - příprava návrhu na FSS, tabulka pro přípravu rozpočtu, důležitá upozornění pro 5. VS
Aplikace ISTA pro podávání návrhů
Co je to průmyslový výzkum/experimentální vývoj
Genderová dimenze v obsahu výzkumu

9. 9. 2020

Dejte nám prosím vědět o Vašem předběžném zájmu o výzvu. Další informace budou zasílány jen zájemcům (lorencova@fss.muni.cz).

29. 9. 2020

Termín podání žádosti o posouzení Etickou komisí pro výzkum (Blanka Jančeková, konkrétní informace zde). Kdy projekt vyžaduje schválení EKV zde.

9. 10. 2020

Nejzazší termín pro konzultaci rozpočtu (Eva Dopplerová - mzdy, Miroslava Hazuková - celkový rozpočet).

15. 10. 2020

Termín odevzdání návrhů do 5. VS ÉTA prostřednictvím ISTA.