Marie Sklodowska-Curie Actions (MSCA) - individual fellowships

Podpora dalšího vzdělávání a profesního růstu zkušených výzkumných pracovníků formou mezinárodní a mezisektorové mobility. 

Cíle

Individuální vědecko-výzkumné pobyty podporují další vzdělávání a profesní růst zkušených výzkumných pracovníků formou mezinárodní a mezisektorové mobility. V rámci speciálních panelů se také podporuje návrat výzkumných pracovníků ze třetích zemí do Evropy, návrat do výzkumu po přerušení vědecké kariéry a účast neakademického sektoru.

Vědec odjinud se může hlásit na MU (možnost pro vedoucí kateder, jak do svých týmů přivést a zaplatit nové zajímavé lidi) nebo náš vědec vyjede na jinou evropskou instituci. V takovém případě ho cizí instituce zaměstná (přestává být zaměstnán na MU) a již návrh projektu vědec zpracovává ve spolupráci s přijímající institucí.

MSCA spadají pod program Horizon 2020, ale vymykají se skladbou rozpočtu (nevypočítává se podle specifických potřeb projektu, ale generuje se automaticky podle délky trvání projektu – na každý měsíc řešení jsou alokovány konkrétní sumy).

Existují dva typy individuálních vědecko-výzkumných pobytů:

  • Evropské vědecko-výzkumné pobyty (European Fellowship – EF),  pro pracovníky všech národností pro pobyt na renomovaných pracovištích v zemích EU nebo zemích přidružených k H2020, délka grantu 1-2 roky.

Reintegration Panel (RI) - podporuje návrat zkušených výzkumných pracovníků mající národnost některé z členských zemí EU ze třetích zemí do zemí EU či zemí přidružených k H2020.

Career Restart Panel (CAR) - pro výzkumné pracovníky vracející se do výzkumu po určité pauze (např. ženy po mateřské dovolené). Výzkumný pracovník však nesmí aktivně působit ve výzkumu kontinuálně po dobu alespoň 12 měsíců za posledních 18 měsíců bezprostředně před uzávěrkou výzvy. Až na 3 roky.

Society and Enterprise Panel - pro příjemce z neakademického sektoru (podpora mezisektorové mobility výzkumných pracovníků a rozšíření možností profesního uplatnění výzkumných pracovníků mimo akademickou sféru).

  • Vědecko-výzkumné pobyty ve třetích zemích (Global Fellowships – GF), pro pracovníky s národností z některé z členských zemí EU nebo zemí přidružených k H2020 a jejich pobyt na renomovaných pracovištích ve třetích zemích, 1-2 roky + návratová fáze 1 rok.

 

Omezení

Určeno pro výzkumné pracovníky jakékoliv národnosti s titulem Ph.D. nebo s min 4 roky odpovídajících výzkumných zkušeností.

Pro EF a GF platí: zájemce nesmí v posledních 3 letech před výzvou trávit v dané zemi více než 12 měsíců.

Pro CAR a RI platí: v posledních 5 letech před uzávěrkou výzvy nesmí žadatel v zemi, kde o grant žádá, působit déle než 3 roky (dlouhodobý pobyt, práce, studium apod.).

Dokumenty

Odkaz na aktuální výzvu - podmínky, dokumenty

Důležitá data

Datum Popis
12. 9. 2018

Deadline výzvy.

Hlavní kontaktní osoba

Mgr. Michaela Pavlíková

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info