GAMU - Individuální projekty hraničního výzkumu H

Cílem podpory je rozšíření vědecké základny schopné dosahovat vynikajících, mezinárodně konkurenceschopných vědeckých výsledků a získávat prestižní individuální projekty.

Podpora mimořádně talentovaných a motivovaných vědců a jejich týmů s originálními a vysoce inovativními, často rizikovými projekty, reálným potenciálem ovlivnit příslušný obor a výrazně se prosadit na mezinárodní úrovni. U úspěšných navrhovatelů projektů by měl být zřetelný potenciál uspět v soutěži o ERC nebo podobně prestižní individuální granty.

Bonifikace:

• předešlé dobré hodnocení v soutěži ERC nebo podobně prestižních grantových soutěžích i když finanční podpora nebyla udělena
  • jasně deklarované kofinancování ze strany fakulty / vysokoškolského ústavu.

Podrobnější informace a způsob podání žádosti o podporu na stránkách GAMU.

Podpora menším, dobře definovaným a kompaktním týmům vedeným jedním pracovníkem MU, který se zabývá výzkumem a získal Ph.D. v rozmezí 2 – 15 let před vyhlášením této výzvy. Nejpozději v den zahájení projektu musí mít žadatel hlavní úvazek na MU.

Hodnotí se originalita a kvalita projektu a kvalita navrhovatele.

Maximální výše podpory pro 1 projekt je 1 000 000 Kč/rok s délkou trvání projektu 2 – 3 roky.

Nelze žádat osobní náklady, investice a náklady nesplňující způsobilost pro institucionální podporu (např. občerstvení).

Předpokládá se kofinancování ze strany fakult a pracovišť (osobní náklady, investice atd.).

Návrh projektu se předkládá v anglickém jazyce.

26. 10. 2018

Termín pro odevzdání návrhu rozpočtu na EO (ing. Lenka Plachá).

7. 11. 2018

Termín odevzdání žádostí o podporu na Odbor výzkumu RMU.

Ing. Lenka Plachá