3. výzva k předkládání návrhů projektů inkluzivního vzdělávání v rámci finančního mechanismu EHP 2014-2021

Cílem výzvy je zvýšení úrovně lidského kapitálu a vzdělanostní základny.

Projekty mají posilovat spolupráci mezi Českou republikou a donorskými státy (Island, Lichtenštejnsko, Norsko), a to v oblasti rozvoje kompetencí a dovedností učitelů a školitelů pro zavádění inkluzivního vzdělávání ve třídě, a tím zvýšení inkluze znevýhodněných skupin v vzdělávání včetně romské inkluze.

Projektové aktivity se zaměřují na školení učitelů a školitelů, mentorování, dlouhodobý monitoring, hodnocení a aktualizaci vzdělávacích materuálů pro učitele

Začátek řešení: 1. 8. 2021

Délka řešení: 12 nebo 24 měsíců

Minimální částka pro projekt: 1 300 000 Kč (50 000 €)

Maximální částka na projekt: 5 200 000 Kč (200 000 €)

Podpora až 100 % nákladů projektu (nezisková organizace jako žadatel max 90 % nákladů), nepřímé výdaje jsou neuzpůsobilým nákladem.

Financování probíhá formou zálohových plateb až do výše 80%, doplacení po vyúčtování projektu.

Max jedna žádost za fakultu, žádost se podává v  angličtině.

Informace pro žadatele na MU
Úmysl předložit projektovou žádost do výzev podléhá schválení vedením MU. Schválení probíhá na základě předložené stručné anotace projektu s prohlášením, že HS zajistí potřebné finanční prostředky k dofinancování projektu. Dále je třeba doložit průvodku návrhu projektu z INET podepsanou na úrovni HS. Dokumenty je třeba dodat minimálně 3 pracovní dny před odesláním projektu. Vzor anotace zde.

Úplné znění výzvy
Souhrnné informace - Odbor pro rozvoj MU

10. 12. 2020

Prosíme o nahlášení Vašeho zájmu se do výzvy zapojit. Zašlete prosím krátkou anotaci na adresu wolfova@fss.muni.cz. Vzor anotace zde.

3. 3. 2021

Termín odevzdání návrhů.